Fiatalok tudományos klubja Lepsényben

Megnyitó
Szakkör

Iskolánk alapítványa a Magyar Falu Program keretében a „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” céljából 2021-ben kiírt pályázaton vissza nem térítendő támogatást nyert.

A projekt neve: Fiatalok tudományos klubja Lepsényben. A 2021-ben elnyert támogatás összege: 6 000 000 Ft A támogatási összegből egy olyan klubhelyiség kialakítása valósult meg, ahol a Titkok Házához hasonló élménypont, természettudományos foglalkozási színtér várja a fiatalokat.

Célunk, hogy a Lepsényben élő, tanuló fiatalok számára digitális és természettudományos élménypont jöjjön létre. Az infrastruktúra fejlesztés eredményeként korszerű kísérletközpontú, élményszerű multifunkciós közösségi tér keletkezett, ahol új szakköröket, klubfoglalkozásokat, napközis táborokat, tehetséggondozó programokat lehet modern, XXI. századi, innovatív környezetben szervezni. Az élménypont követi a székesfehérvári Titkok Háza Tudományos Élményközpontban alkalmazott megoldásokat.

A beruházás során a helyiség új burkolatot, kazettás álmennyezetet és modern LED világítást ill. új elektromos hálózatot kapott. Az egyedi gyártású bútorok és a digitális eszközök egyaránt a tehetséggondozó programok sikerét biztosítják, hozzájárulnak ahhoz, hogy a fiatalok elmélyüljenek a robotika és a természettudományok világában.