Idén már 8. alkalommal vettünk részt a Fenntarthatósági Témahéten

Örökös Ökoiskola lévén kiemelkedően fontos számunkra, hogy diákjainkat környezettudatos nevelésben részesítsük. A természettudományos tantárgyak óráin rendszerint előkerülnek a fenntarthatósággal, környezetvédelemmel kapcsolatos témák. Van egy hét azonban amikor Iskolánk minden tanulója bekapcsolódik a környezeti nevelésbe. Ebben a tanévben már nyolcadik alkalommal vettünk részt a Fenntarthatósági Témahéten. Minden osztályunk érdekes és figyelemfelkeltő játékokban, feladatokban szerezhetett még több információt és gyarapíthatta tudását a fenntarthatóság témakörében.

A TeSzedd! akcióban 234 diák, 19 pedagógus és 41 szülő vett részt. 24 zsák szeméttel lett tisztább falunk, mintegy 17 km-es területet takarítottunk ki. Ezzel az eredménnyel Fejér vármegye legaktívabb iskolája lettünk.

Az idei Témahét egyik központi témája az energiafogyasztás, energiafelhasználás volt. Diákjaink a tanórákon és a szakkörökön is foglalkoztak a témával. Így a Legaktívabb iskola - Zöld energia a levegőtisztaságért projektben különdíjat kaptunk.

Büszkék vagyunk eredményeinkre!