Természettudományi projektdélutánok iskolánkban

Idén már második éve, hogy a természettudományok iránt érdeklődő diákjaink az egész tanévet lefedő, tehetséggondozó foglalkozáson vehettek részt. Személyes tapasztalaton alapuló, ismeretszerző, kísérletező műhelymunkákat szerveztünk tanulóinknak. A programok összeállításánál figyelembe vettük, hogy a természettudományok minél szélesebb körét érintsék a foglalkozások. Ezáltal is törekedve a komplexitásra, a természettudományi ágak közötti szoros kapcsolatok megvilágítására, ugyanakkor szem előtt tartva a fenntarthatóság és környezetvédelem és környezeti nevelés fontosságát.

A foglalkozásokon a tanulók nagyrészt, csoportosan, egymással kooperálva oldották meg a feladatokat és vizsgálatokat. Közösen dolgozva hozták létre az adott témákhoz tartozó produktumokat.

Többek között volt víz vizsgálati, víz tisztítási kísérlet. Foglalkoztunk az energiafelhasználással, ehhez kapcsolódóan pedig maketteket készítettek diákjaink, amelyen a megújuló és a nem megújuló energiaforrásokat szemléltették.

A Víz világnapjára egy hatalmas molinó készült, amelyet kitettünk Iskolánk erkélyére. A projektben résztvevő gyerekek egy rövid figyelemfelkető műsorral hívták fel iskolatársaik figyelmét a tiszta víz fontosságára.

A Föld világnapja alkalmából egy „virág földgömböt” alkottak a programsorozatban résztvevő tanulóink, amely azóta is kint van az aulába.

Egy kirándulást is szerveztünk diákjainknak. A két napos tanulmányúton meglátogattuk a Nyíregyházi Vadasparkot, Debrecen nevezetességeit. Túráztunk és Európában is ritkaságnak számító madárfajokat figyeltünk meg a Hortobágyi Halastónál.

Lelkesedésünk és elkötelezettségünk jövőre sem fog csökkenni a téma iránt, így a természettudományi projektdélutánokat a következő tanévben is folytatjuk.